Ова видео никого нема да остави рамнодушен Кога ќе слушнете дека младоженецот сред венчавка признал дека срцето му припаѓа на некој друг, приказната најчесто завршува со скандал и општ хаос. Но не и овој пат. Видеото кое е објавено стана вирално, а ќе биде популарно уште долго време. Не е ни чудо, бидејќи таквите емоции се речиси невозможно да се прераскажат.

Младенците – Џесика и Џеферсон, беа на чекор од судбоносното „да“ кога свештеникот праша: „Дали младенците имаат што да кажат пред да се венчаат? Во тој момент, Џеферсон влезе, го зеде микрофонот и рече дека би сакал да сподели една исклучително важна работа со другите, а потоа откри дека неговото срце му припаѓа на некој друг…

Тој и пришол на осумгодишната ќерка на неговата идна сопруга, малиот Џовани и рекол: Кога би можел да побарам нешто од Бог, би побарал да те имам за ќерка. Би бил најгордиот татко на светот што би имал толку убава, образована и паметна ќерка како тебе.

Ти подарувам љубов, љубов моја да те заштитам и во ниту еден момент да не ти се случи ништо лошо – рекол Џеферсон, а Џесика и сите гости на свадбата не можеле да ги сокријат солзите.

Погледнете го видеото од свадбата: