Захарова испрати порака до Зеленски: Ако не ти оди по план, имаш само еден...

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова испрати жестока порака до украинскиот претседател Влодимир Зеленски. Зеленски имаше обраќање пред Советот за безбедност на...

АХВ: Превентивно се повлекуваат киндер производите – Се повлекуваат производите чиј рок на употреба...

Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) спроведоа вонреден инспекциски надзор кај операторот со храна Атлантик траде ДОО Скопје, увозник на производите...

Ќе растат ли каматите на кредитите особено на стамбените?

Завршува ерата на евтини кредити. Каматите ќе растат, по неколкугодишна стагнација. Американските Федерални резерви (ФЕД) најавија зголемување откако во март веќе ја покачија референтната...

Бајрами: Нема Албанци во „Тигрите“, Владата нѐ третира како терористи

Наим Бајрами од Алијанса на Албанците рече дека со тоа што не се примаат Албанци во Специјалната антитерористичка единица „Тигар“, „Владата автоматски ги третира...

Харадинај: Доколку српски војник помине низ територијата на Косово, Белград ќе биде бомбардиран

Лидерот на ААК Рамуш Харадинај вели дека нема аналогија меѓу војната во Косово и војната во Украина., но гледа дека меѓународната заедница не реагира,...

РКЕ: Вчера дизелот требаше да поскапи за 10,5 а бензинот за 5,5 денари, но...

РКЕ на денешниот брифинг за новинарите информираше дека всушност доколку се гледа реалната цена, одлуката требало да биде за уште повисока цена на горивата...

Ново поскапување на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ја информира јавноста дека цените на сите нафтени деривати на светските берзи во споредба со претходната пресметка...

Бектеши: Маркетите да ја задржат цената на лебот од 25 до 27 денари

Jа поддржуваме одлуката на дел од ланците маркети во земјава да ги задржат цените на лебот од 25 до 27 денари, напиша министерот за...

Зеленски: Изгубивме интерес за влез во НАТО

Што се однесува до НАТО, јас одамна изгубив интерес по тоа прашање откако сфативме дека НАТО не е подготвен да ја прифати Украина. Алијансата...

Османи: Граѓаните кои купуваат на руски бензински пумпи ја финансираат руската армија

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во емисијата КликПлус на ТВ21 ги коментираше долгите редици автомобили пред некои бензински пумпи. Османи вели дека не...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ