Бугарската владина делегација во вторник ќе го посети Скопје

Одлуките на здравствените власти на Бугарија за самоизолација на дел од владиниот Кабинет на премиерот Кирил Петков, нема да ја променат претходно договорената рамка...

Ангелов бара 46 лица за работа во кол центарот 112

Македонија се вклучува во системот Е – 112 , европски проект кој треба да го имплементира секоја земја аспирант и членка на Европската унија,...

Владата го разрEши Бучковски

Владата на денешната седница го разреши поранешниот премиер Владо Бучковски од должноста специјален претставник за Република Бугарија, потврди владината прес служба за Сител. Ваквата точка...

Објавен јавниот оглас за финансиска поддршка- од 600 до 800 денари пониски сметки за...

Министерството за економија денеска го објави јавниот повик за финансиска поддршка за потрошена електрична енергија за лица со ниски примања за 2022 година, објави...

Левица: И во Нерези се гради верски објект без дозвола?

„По утврдување на бесправноста на изградбата на џамијата во Злокуќани, жители на Нерези реагираат дека и во оваа населба се гради верски објект без...

Панасоник воведува четиридневна работна недела

Електронскиот конгломерат Панасоник е најновата голема јапонска компанија која воведува четиридневна работна недела за заинтересираните вработени, јавија јапонски медиуми. – Мораме да ја поддржиме благосостојбата...

Расте бројот на позитивни случаи, ординациите велат дека има многу повеќе од статистиката

За една недела има двојно повеќе заразени со Ковид. Бројката на активни случаи надмина 10.000. Повеќе од половината се во Скопје. Но, матични лекари...

Мета: Не би сакал Албанија да се одвои од Македонија на патот кон ЕУ

Не би сакал никогаш да се разделиме бидејќи не само што сме две соседни земји, туку сме исклучително заинтересирани Македонија да има прогрес, и...

(Видео) По силниот земјотрес дел од жителите на Лерин ноќта ја поминaa на отворено

По силниот земјотрес со јачина од 5.3 степени што кусо пред полноќ по локално време беше регистриран во близина на границата на Грција со...

Непознат маж расфрла летоци во центарот на Софија, на кој пишува дека во Македонија...

Пред почетокот на Консултативниот совет за национлна безбедност на Бугарија на кој главна тема ќе биде евроинтеграцијата на Скопје, непознат маж расфрла летоци во...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ