Само 5% од луѓето одговараат точно: Колку букви „Q“ гледате на сликата?

Загатките и квизовите се одличен начин да се забавувате, но и да го тренирате мозокот. Денеска ви подготвивме загатка која стана популарна на Интернет. Само...

Кој има првенство на минување? Раскрсница која многу не знаат да ја решат

Познатиот германски автомобилски клуб ADAC повеќе од 100 години е посветен на работата и едукацијата за подобрување на безбедноста во сообраќајот. Тоа е, инаку,...

Виц на денот: Подобро да се омажев со ѓаволот…

Се караат маж и жена: Жената: Подобро да се омажев со ѓаволот! Мажот: Не може, со закон е забрането брак со блиски роднини!

Виц: Памтиш ли Митро…?

Митро памтиш ли еднаш кога направив сообраќајка, целиот бев искршен. Само ти беше до мене во тие моменти. Да мил мој, памтам. А паметиш ли...

Дански уметник создал неверојатни скулптури длабоко во шумата

Данскиот уметник Томас Дамбо е познат по своите огромни и неверојатни скулптури направени од рециклиран материјал и сместени длабоко во шумите во близина на...

Кучето препознава повеќе од 90 зборови и решава математички задачи

Кучето научи многу за време на пандемијата. Досега препознава повеќе од 90 зборови и решава едноставни математички задачи. Моника Елхалифа го научила своето 6-годишно...

Го оставила папагалот сам дома и ја вклучила камерата – Кога виде што прави,...

Сопственичката на папагал сакала да знае како нејзината птица се однесува кога е сама. Го оставила мобилниот со вклучена камера во собата за папагалите...

ТЕСТИРАЈ ГО СВОЈОТ ВИД: На прв поглед, едноставен пламен – на втор поглед, НЕШТО...

Petar Pan i Zvončica (pogledajte dobro). pic.twitter.com/FELfnaSAXm— babura velika (@BaburaVelika) February 9, 2020 Совршен момент. Фотографијата е навистина уметност, а големите фотографи вложуваат многу...

НАЈОРИГИНАЛНО: Со помош на овие стари трикови ќе ги имате најубавите бојадисани Велигденски јајца...

Во пресрет на најсреќниот христијански празник, за вас го подготвивме совршениот рецепт за најубавите велигденски јајца. Ти треба: јајца, кора од кромид, боја на...

Нумеролозите веруваат дека некои ЖЕНСКИ имиња привлекуваат изобилство и БОГАТСТВО: Можеби меѓу нив е...

Покрај датумот на раѓање, нумерологијата посветува големо внимание на имињата, бидејќи се верува дека секое име, или секоја буква со себе носи одредена нумеролошка...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ