Маж и свирел на бабата која поминувала на пешачки премин, а нејзината реакција била...

Кога неколку минувачи застанале да ја гледаат сцената, биле изненадени. Веднаш додека да трепнете, тие пукнаа од смеење. Погледнете ја оваа постара госпоѓа која...

ВОЛК нападна ОВЦА и две јагниња, а потоа се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Три овци, мајка и две јагниња наидоа на волк при пасење. Волкот во нив видел лесен улов и добар оброк за себе. Волкот веднаш започнал...

Полицаец запрел жена која поминала на црвено светло, но кога видел што се случува...

Овој сообраќаен полицаец рутински патролирал низ градот кога забележал џип како поминува на црвено. Веднаш ја запрел жената за да провери што всушност се...

Чудо на патот: Невидлива рака му помогна на возачот да избегне судир

Дали е тоа ангел чувар ? Многумина кои го виделе видеото тврдат дека нешто натприродно му помогнало. На социјалните мрежи се прошири снимката на...

ВО БРАК ИЛИ НЕ, ТРЕБА ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ОВА

КОГА СТИГНАВ ДОМА ТАА ВЕЧЕР ЖЕНА МИ ЈА ПОСЛУЖУВАШЕ ВЕЧЕРАТА, ЈА ФАТИВ ЗА РАКА И РЕКОВ, ИМАМ НЕШТО ДА ТИ КАЖАМ. СЕДНА И ЈАДЕШЕ...

Половина од планетата плачеше поради ова видео што е снимено во Русија… Нема да...

Понекогаш некои работи не оставаат без зборови. Некои снимки или фотографии не можат да не остават рамнодушни, нели? Ова видео остави многумина без зборови. Исто...

Приказната за докторот од гинеколошко: „Докторе, мојот сопруг работи, тој не пие, секој ден...

Приказна што ќе ви ги насолзи очите Влегувам во породилно… На масата за породување е млада личност стара дваесетина години, слаба, со воспалени образи, темни...

Виц на денот: 25 сантими

Влегува Трпе дома и ѝ кажува на Трпана: Се зборува во селово дека умрел некој со 25 сантими. Трпана натажено: Ауу, сигурно е Цветко…

Замрзнатото куче се качило во автобус, а неговата реакција ги топи и најтврдите срца

На Фејсбук се појави видео кое воодушеви многу корисници на мрежата, особено љубителите на животни. Како што беше наведено погоре, се работи за јавен превоз...

8 години верверица им тропала на прозорецот за да им покажи нешто

Кога Брантли Харисон и неговото семејство помогнаа да подигнат мало бебе верверица откако беше нападнато од був, тие не знаеја дека ќе развијат таква...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ