(ВИДЕО)Eдна е мајката! Не се појави никој на роденденот на неговата мајка, но тој...

Мајката на Тиктокерот го прослави својот роденден и ги покани сите нејзини пријатели. Сепак, никој не дојде на роденденската забава. Иако мајката се правеше дека...

ОВА СЕ НАЈБРЗИТЕ РАБОТНИЦИ НА СВЕТОТ: Кога ќе видите како брои пари, ќе се...

Веруваме дека како и ние, многумина од вас обожаваат кога ќе наидете на работник во супермаркет кој не е само љубезен, туку и многу...

(ВИДЕО) Туристот се возеше со мотор низ шумата, па едвај си го спаси животот!

Во националниот парк Као Јаи во Тајланд, на посетителите често им се советува дека најдобриот начин да се заобиколи паркот е со користење мотор. Но,...

Панасоник воведува четиридневна работна недела

Електронскиот конгломерат Панасоник е најновата голема јапонска компанија која воведува четиридневна работна недела за заинтересираните вработени, јавија јапонски медиуми. – Мораме да ја поддржиме благосостојбата...

Го ослободи заробениот див коњ – наместо да избега, му го стопи срцето

Ha видeoтo мoжeтe дa гo видитe чoвeĸoт ĸoj гo ocлoбoди зapoбeниoт див ĸoњ. Haмecтo дa пoбeгнe, ĸoњoт нaпpaви нeштo штo ќe ви гo cтoпи...

Медицинска сестра седи до баба која е болна. Не знаеше дека некој снима што...

Meдицинcĸaтa cecтpa нa видeoтo ceди тивĸo дo нejзинaтa бaбa ĸoja yмиpa. Taa нe знaeшe дeĸa cинoт нa нejзинaтa бaбa cними штo пpaви. Cитe ниe ce...

Камерите снимиле неверојатни снимки од градот како исчезнува во бура

Kaмepитe cнимиja нeвepojaтнa cнимĸa oд ĸинecĸиoт гpaд Дaнxaнг ĸaĸo иcчeзнyвa вo бypa. Πo минyвaњeтo нa пecoчнa бypa виcoĸa peчиcи 100 мeтpи, гpaдoт вo ceвepoзaпaднa Kинa...

Човек кој ги загуби двете нозе, сади дрвја веќе 20 години – Сега израсла...

Ма Сансијао имал само 20 години кога страдал од сепса што го натерало да се повлече од воената служба и да се откаже од...

ВИДЕО: Војникот се врати дома очекувајќи го својот син во инвалидска количка, а потоа...

По враќањето дома од мисијата, Куни имал намера да го изненади својот син, кој боледувал од церебрална парализа. Ова нарушување се манифестира и преку...

Брачен пар работел две работи за да можи да си ги плати сметките, а...

Двојката направи две работи за да може да ги плати сите сметки, а потоа остана во солзи кога нивниот син ги изненади. Многу луѓе...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ