Мајка на три деца снимила што се случува навечер во нејзиниот кревет

Видеото одлично покажува зошто мајките никогаш немаат „одмор“ и се будат ненаспани! Мелани Дарнел, мајка на три прекрасни деца, создаде мал проект со кој...

Девојчето цело време беше на лекување, погледнете како реагираше кога првпат излезе од болница

Малата Меј Кослоу-Фогел има здравствени проблеми уште од раѓање. Во детската болница била приклучена на вентилатор поради ретко белодробно заболување кое ја спречувало да...

Баба со 13 внуци излезе на сцена – сите скокнаа на нозе кога ја...

Оваа баба има 80 години, има 13 внуци, но ништо не може да ја спречи да го покаже талентот што и го дал Господ...

Мама се загрижила кога ја видела дадилката во када со својата ќерка, а потоа...

Мама се загрижила кога ја видела дадилката во када со својата ќерка, а потоа била воодушевена кога ја дознала причината зошто го направила тоа....

Таткото на девојчето починал кога таа имала 5 години – на својот очув му...

Биолошкиот татко на 12-годишната Алексис починал кога таа имала само 5 години, но таа решила да го изненади својот сакан очув. Џеф е нејзин...

Бабата и дедото биле изненадени кога парот им го покажал нивното скриено новороденче

Бабата и дедото знаеле дека ќе добијат едно внуче, а сега двојката им открила скриено внуче за кое не ни знаеле дека ќе дојди...

Работниците на багерите забележале дека нешто се движи во калта, а потоа направиле нешто...

Работниците забележале елен кој останал во длабоката кал, па веднаш почнале со спасувачката акција. Снимките како овие ја враќаат надежта дека работите не се толку...

Шест часа го носела кучето на раменици за да му го спаси животот

Една жена наиде на рането куче додека планинареше. Таа решила да го земе за да му го спаси животот. Го носеше на раменици повеќе...

Две разиграни кученца освоија над 7 милиони луѓе на Фејсбук и тоа со добра...

Две разиграни чау чау кученца ги освоија симпатиите на над 7 милиони луѓе кои ги гледаа на Фејсбук! И со причина! На видеото кое...

Човекот се подготвил да направи селфи, не очекувајќи кој ќе се појави во кадарот

Потребен бил само еден човек на бродот за ова неверојатно суштество да одлучи да се качи и да стекне нов пријател. Нешто го привлече...

Follow us

0фановикако
0следбенициследете
0претплатницисе претплатите

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ