Бабата седна и свиреше на клавир, а тоа звучеше како рај

Натали е неверојатна пијанистка од Мелбурн која го компонирала ова ремек дело кое е прекрасно за слушање. Нејзината музика е волшебна, но приказната за нејзиниот живот е полна со тага. Нејзиниот сопруг ја оставил, таа изгубила две деца и станала бездомник. Многу пати во животот големата убавина доаѓа од голема тага.

Нејзината музика ја пренесува таа приказна. Едно од преживеаните деца на Натали, Метју Трејлинг, сподели видео од нејзината талентирана мајка и набрзо собра над милион прегледи!

Метју за Business Insider изјави зошто воопшто го споделил видеото. „Кога го снимив ова пред некое време почувствував, всушност, се надевав дека светот може да седне и да слуша еден од, ако не и најдобриот, „непознатите композитори“ во светот денес (мојата мајка Натали). Се чини дека светот слушаше, и со право. Ова е само една од нејзините песни и стана вирална на YouTube“.

Натали очигледно е талентирана пијанистка, а фала богу што се проби на музичката сцена, барем подоцна во животот! Иако животот и беше тежок на Натали, таа никогаш не се откажа од својот талент! Слушнете ја песната на Натали во приложеното видео!