(ВИДЕО)Колку прекрасно – Кинез среде Пекинг пее песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа Инстаграм се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее хит од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески.

„Још увијек сањам да смо заједно“ е песната на Проески која беше испеана од овој музичар.

Видеото погледнете го ТУКА