(ВИДЕО)Новите генерации одат чекор напред – Се снимила како се шминка додека била во салата пред пораѓај


Неверојатно! Породувањето со себе носи многу подготовки и уште повеќе грижи, поради што изгледот е нешто за што е тешко да се размислува. Меѓутоа, луѓето се различни, но една мајка успеала да заврши сериозна работа така што детално го средувала лицето во родилната сала.

Првата сцена го покажува нејзиното целосно контурирано лице на болничка перница, а следната открива готов, гламурозен изглед кој вклучува светкава нијанса, како и црвен кармин.

Објавата досега собра над 410.000 прегледи и 24.600 лајкови, па корисниците ја преплавија со коментари. „Посакувам да имав енергија за ова додека бев на породување, да ја имав најубавата пунџа. Среќно!!!

Мајката која го сподели видеото одговори: „Девојки, навистина немам поим од каде ми доаѓа енергијата!!“

„Ме наведовте да ја разгледам опцијата да земам шминка со мене до мојата испорака за неколку дена“, напишал еден корисник, добивајќи одговор: „10000%, направете го тоа!“

@queenofrome4 Can’t wait for Baby B to finally be here!!! #birthupdate #ScreamItOut #ImoniCarly #TurboTaxAndRelax #preggotiktok #ByeByeSundayBlues #preggo #imhavingababyyy #givingbirth #pregnancyjourney #laboranddelivery ♬ Lemme drive da boat – earth2mari🪐✨