Видеото од братска љубов – Кога сестра му е тажна, еве што прави!

Слаткото видео од братска љубов ги трогна социјалните мрежи! Сарахане Мора, мајка на две деца од Калифорнија, објави видео на Инстаграм на кое се гледа како нејзиниот син Џексон ја теши својата сестра Фрили откако го удрила топка во лицето.

Малото дуо игра кошарка, а во моментот кога Фрили се обидува да ја фрли топката во кошот, таа ја удира во лице и веднаш почнува да плаче. Веднаш нејзиниот постар брат почнува нежно да ја теши и охрабрува.

„ Во ред е. Силна си “, ѝ вели. „Моите деца стануваат вирални ширејќи ја пораката за позитивност, поддршка и љубов“, напиша гордата мајка во видеото што го сними. Погледнете го видеото ТУКА