ВИДЕО: Дете испаднало од автомобилот на патот, а возачот не ни забележал

Детето испаднало од автомобилот на патот низ прозорецот, а возачот не го ни забележал и продолжил да вози.

Фала му на Бога за прекрасните луѓе кои реагираа и му го спасија животот на детето.

На Твитер се појави неверојатно видео од кинескиот град Нингбо.

На шокантната снимка која ја снимија сообраќајните камери, може да се види автомобил како стои на голема раскрсница, а непосредно пред да замине, од прозорецот на левата задна врата паднало дете!

Детето при паѓање направило салто и останало да лежи на асфалтот на екстремно фреквентен пат, а возачот не го забележал и продолжил да вози.

Фала богу, останатите возачи реагирале смирено, а првиот што наишол го запрел возилото и ги алармирал другите учесници во сообраќајот.

Веднаш му пришле на детето, го кренале од асфалтот и го однеле на безбедно место.