(ВИДЕО) Мислел дека е многу лесно да се биде ”бремена” – Овој дечко го насмееа целиот свет

Иако не е познато од каде му дошла оваа идеја, сепак овој млад дечко успеа да го насмее цел свет. Австралиецот Мејтланд Хенли решил да експериментира со своето тело и да стумилира бременост. Тој си купил труднички стомак и големи гради, а цела негова трансформација ја снимал.

Хенли сакал да се увери како им е на жените кога се бремени, па решил со стомакот и градите да ги извршува секојдневните задачи. Она кое го забележале ТикТок корисниците е дека овој млад дечко паднал на најлесната задача.

Иако во задачата влегол самоуверено, мислејќи дека ова не е така тешка мисија, сепак неговата возбуда паднала уште при првиот чекор.

На видеото кое го гледале повеќе од 16 милиони луѓе, Хенли се обидува да стане од кревет. Очекувано – тој не успева во тоа. Мислев дека ќе биде полесно, призна тој на крајот.

@maitlandhanley Man tries being pregnant for a day 😂 #fyp #watermelonchallenge #watermelonbaby #pregnantbelly #pregnantman ♬ Oliver Twist – ArrDee