ВИДЕО: На слаткарката и вратила кутијата со расипани слатки: Следувал шок кога ја отворила!

Освен што е вредна мајка на четири деца, Шерон води и слаткарница.

Но, минатата година ја погодија серија трагедии.

ѝ бил дијагностициран рак на јајниците, нејзиниот помал брат починал, а најмладиот син има дегенеративна болест.

Поради насобраните болнички сметки, Шерон доцни со плаќањата за продавницата, а не може ни да поминува време со своите деца колку што сака.

Откако една локална австралиска радио станица слушнала за нејзината приказна, решиле да и приредат големо изненадување.

Водителката глумејќи незадоволен муштерија влегла во нејзината слаткарница и се пожалила на расипаните колачи.

Скриена камера ја сними реакцијата.

И покрај сериозните замерки, Шерон реагираше позитивно и пред се крајно професионално.

Менаџерот/клиентот и рекол сама да ги проба колачите во кутијата и таа ќе види дека се расипани.

Но, кога Шерон ја отворила кутијата… Во неа нашла 10.000 долари! Видеото веќе го погледнале над пет милиони луѓе.