ВИДЕО: Неверојатна трансформација: Имала 157 килограми, а потоа ослабела 91 килограм за една година!

Трејси успеа да го направи она што на многумина им изгледа невозможно, таа успеа да го промени својот живот од корен.

Кога била помлада сите психички ја малтретирале и ја исмејувале, а таа тагата ја лечела со храна.

Така во еден момент достигнала тежина од 157 килограми и затоа нејзиното здравје било загрозено.

– Секогаш се смееја на мојот изглед. Мислев дека цел живот ќе бидам дебела и се преправав дека сум среќна – рекла Трејси.

Откако лекарите ја предупредиле дека е на работ да боледува од дијабетес, тумори и некои срцеви заболувања, таа решила да го промени начинот на живот.

За само една година ослабела 91 килограм, без ригорозни диети и вежби.

Ова е нејзината приказна: