ВИДЕО: Сантиметри го делеа од сигурна смрт. Она што се случи потоа беше како нешто од филм!

Ова неверојатно видео го сподели тимот за спасување на хеликоптер, објави порталот „Магазин.ба“.

На видеото се гледа како тие извршуваат застрашувачки задачи.

Овој пат спасија планинар кој беше пронајден на работ на стрмна карпа на надморска височина од над 1500 метри (гледајте од 2:50 минути):