ВИДЕО: Taткото и соопшти на својата ќерка дека оздравел од рак, а нејзината реакција..

Крис Диксон (43) бил дијагностициран со рак пред 6 години кога почнал да развива тумори. Помина низ многу хемотерапија и операција, но туморите продолжија да растат. Во 2014 година, тој рече: „Се надевам дека ќе го издржам ова и ќе победам. Ракот навистина го промени мојот поглед кон животот. Живееш само еднаш и сега гледам на секој ден сосема поинаку “.

Во 2019 година, овој татко на три деца мораше да направи операција за отстранување на мочниот меур за целосно да се ослободи од ракот. Операцијата помина добро и ракот беше отстранет. Неговата ќерка Мејси прво се раздели од него кога требаше да се оперира и тој се опоравуваше две недели. Бев во агонија по операцијата“, рече Крис. „Но, барем моите деца можат да се разбудат секој ден знаејќи дека нивниот татко ќе преживее“.

Тој додаде: „Мејси ме гледаше како се борам со ракот шест години и тоа влијаеше врз неа. Беше многу трауматично за неа. Ме посети додека бев во болница и ми беше тешко кога таа замина. Таа беше целосно скршена. Има само 8 години, така што не и објаснивме многу, но не можевме ниту да ја излажеме. Таа одлично се справи со целата ситуација. “

Кога Крис беше отпуштен од болница, тој одлучи да ја изненади Мејси. Дојде дома, легна на софата и чекаше: „Се сокрив на софата во дневната соба, а таа беше горе. Мојата сопруга и рече да оди да го провери мобилниот телефон затоа што и пратив порака “.

Крис всушност и испратил слика од себе на каучот, а Мејси тоа веднаш го сфатила. „Таа полета надолу и почна да вреска кога ме виде. Никогаш не сум ја видел таква. Почнавме да плачеме, никој никогаш не ми покажал таква љубов “.