Вистинската ЉУБОВ не познава ГРАНИЦИ: Оваа девојка е во ВРСКА со маж кој никогаш не го видела со ОЧИ!

Наоми Квендо (27) од Манчестер, Велика Британија е мажена за човек кој никогаш не го видела Имено, Наоми е во брак со Американецот Виктор (29) кој издржува казна од 24 години во американски затвор. Нивната неконвенционална љубовна приказна започна кога таа првпат се пријави кај нејзиниот сегашен сопруг во 2020 година, откри Наоми во видеото на TikTok.

Таа тогаш првенствено бараше блиско пријателство исклучиво преку пораки, па не откри како изгледа, каде живее, што е неговото занимање итн.
Само три часа подоцна, Виктор и одговорил. Тој веднаш и дал комплимент во пораката и објаснил дека била само жртва на несреќни околности. Тој тврдел дека мајка му била „зависна од дрога“, но дека била трезна во последните десет години. Но, и неговиот татко бил во затвор десет години, а тој починал три месеци откако бил пуштен на слобода.

“Сè што знам и правам, сам научив. Не знаев да читам и пишувам и многу повеќе! Но сега го знам сето тоа”, откри Виктор, кој е мајстор, бербер и фризер.

Тажна животна приказна
Повеќе од десет години сум во затвор, а со добро однесување ми остануваат уште седум години!“, истакна тој. Растејќи, поминувал многу време со згрижувачки семејства, спиејќи на клупи во паркот и во напуштени куќи. „Кога имал 18 години, наводно бил нападнат од непријателска банда, па пукал со пиштол, што резултирало со двојно убиство и обвинувања за нелегално поседување оружје“, открила Наоми во своето видео.

.Откако дознала за неговите злосторства, таа решила да покрене петиција за помилување на нејзиниот сопруг. „Не само што неговиот случај не беше фер, туку тој сега е 30-годишник кој научил од своите грешки и само сака втора шанса за нов живот“, рече таа, нагласувајќи дека верува дека тој целосно се променил и не подолго сака да се врати на криминалот и бандите.

Наоми и нејзиниот сопруг едвај го чекаат денот кога конечно ќе се видат во живо.

@naomi.0quendo 🤪🤪🤪 #prisongf #prisonwifelife #prisoncommunity #prisonwife #felonlove #jailwife #prisonlove #longdistancerelationship #ldr ♬ original sound – CallmeBeba