Внук ја посрамоти тетката кога појде во скутот на непозната жена, но нејзината реакција го обиколи светот

Тетката се исплашила кога го видела внукот кој отишол во прегратките на непозната жена, но нејзината реакција го воодушевила светот. Нема сомнеж дека децата имаат прекрасни срца и обично ги привлекуваат возрасни чии срца се слични. Такво нешто се случило додека малиот Исаја и неговата тетка Стар биле на фудбалски натпревар во средно училиште.

За време на затишјето, Исаија забележа жена со пријателски изглед и направил нешто. Во овој момент, реакцијата на жената на акцијата на момчето го обиколува светот. Драго ни е што Стар имаше камера со неа и што беше подготвена да ги сподели овие слатки моменти со нас.

Во својата објава на Фејсбук, Стар сподели што се случило на трибините таа вечер и колку била шокирана од тоа: „ Не знам која е оваа млада дама, но ако ја знаете, кажете и дека е неверојатна. Во последниот натпревар пред две недели, Исаија истрча кон неа. Тој и седна во скут и разговараа како да се познаваат, што траеше околу 20 минути.

Но, таа замина по полувремето за да го запознае своето девојче. Набргу откако седнавме, Исаија ја виде. Таа му замавна и тој истрча кон неа. Мислев дека нејзината реакција ќе биде иста како и минатиот пат, но се излажав… Исаија истрча до неа со насмевка, посегна до нејзиниот скут и ја стави главата на нејзиното рамо. Таа го поздрави со раширени раце. Оваа госпоѓа го тапкаше и го заспа како да го родила. Тоа беше најслатко!

Ја прашавме дали сака да го земеме, но таа ни рече дека се е во ред. Исаија и таа млада дама никогаш не се сретнале пред тоа. Вечерва и кажав дека ми е жал и дека не разбирам зошто и пречи. Таа одговори дека воопшто не и пречи. Таа рече дека тој е нејзиниот нов пријател. Таа понатаму рече дека има петнаесетгодишно дете и дека ваквите моменти немаат цена!

И покрај расните тензии што се случуваат, мило ми е што гледам вакви сцени бидејќи тие покажуваат дека бојата на кожата не е важна за голем број луѓе. Поради дискусијата за вакви работи, пропуштаме едноставни животни задоволства. Не го дознав нејзиното име, но ќе го дознаам на следниот натпревар бидејќи сигурна сум дека Исаија повторно ќе трча кај неа! Ја сакам, но не ја познавам!“

Стариот пост набрзо се здоби со популарност, а жителите ширум државата почнаа да пребаруваат на интернет за да го откријат идентитетот на жената. Откако беше утврден нејзиниот идентитет, Стар ја додаде својата објава за лично да и се заблагодари: „Дознавме која е таа. Нејзиното име е госпоѓица Анџела. Таа е толку драга дама! Фантастично е како Бог ги поврзува луѓето од многу причини!“

За нештата да бидат уште подобри, Ангела сакаше да му се заблагодари на оној што и го направи срцето големо. За само неколку дена, објавата на Старина доби повеќе од 1 милион лајкови и повеќе од 310.000 споделувања. Очигледно, многумина уживаа да го видат отворањето на срцето на забавата за неодоливото мало момче.