ВРАБОТЕНИТЕ ВО РЕСТОРАНОТ ИМ ПРИРЕДИЛЕ ДРАМА НА МЛАДЕНЦИТЕ, ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА НИВНАТА РЕАКЦИЈА

Генијалното видео ни доаѓа од Ереван, главниот град на Ерменија. Видеото беше објавено на Инстаграм во средината на ноември и изненади многумина (и на крајот воодушеви) бидејќи не е невообичаено да се види како се случува тоа на свадбената церемонија.

А, вработените во ресторанот Палермо Хол се погрижија младенците да доживеат вистинска драма, намерно фрлајќи огромна торта на подот.

Еден од келнерите се преправаше дека се лизнал и паднал, а трагичниот крај на седумкатниот бел десерт толку многу го вознемирил младоженецот што личел на дете кое намерно било откорнато од негативец од некој злобен.

За негова среќа, тортата беше лажна, вистинскиот персонал во ресторанот ја чуваше на другиот крај од зградата, а сите аплаудираа на лукаво дизајнираната (не)работа затоа што симпатичната шега на организаторите им даде на младенците дополнителна приказна вредна за роднините, пријателите, познаниците, колегите…
Видеото погледнете го ТУКА