Ги погледнала фотографиите од нејзината венчавка, а потоа открила детаљ што ја скршил

Фотографијата од свадбата на овој брачен пар криеше неверојатна тајна. Нејзиниот сопруг некое време се однесувал чудно и набрзо откриле дека има тумор на мозокот. По венчавката, Ема и Џастин Котијар од Велика Британија со нетрпение го очекуваа планираниот меден месец. Немале поим дека ова патување ќе се претвори во кошмар. Едно утро Џастин почнал да и вика велејќи и да ја напушти собата. Неговото однесување ја шокираше, бидејќи беше во седмиот месец од бременоста. Набргу потоа, лекарите откриле дека тој боледува од агресивен и смртоносен тумор на мозокот .

Му било кажано дека хемотерапијата , третманот и итната операција ќе му го продолжат животот за две години. Младиот брачен пар бил шокиран од ова откритие. И покрај стресните ситуации низ кои поминала, Ема во 2015 година го родила здравото девојче Миу. Во тој период почнал со хемотерапија. Ќерката можеше да ја види само за време на викендите. Четири месеци подоцна, беше откриено дека туморот расте и метастазира . Ема верувала дека има само две недели живот, па решила да го врати дома од болница. Успеа да живее уште малку и го прослави својот 30-ти роденден и следниот Божиќ.

Во мај 2016 година, Џастин почина. Оттогаш таа е вклучена во хуманитарна работа за да им помогне на луѓето кои страдаат од истата болест. Симптомите на оваа болест се исклучително агресивни и можат да бидат погубни за околината. Како што се сеќава Ема, нејзиниот сопруг се однесувал малку чудно дури и пред свадбата. Денеска кога ќе ги погледне фотографиите од свадбата, појасно и е зошто беше тоа така.

Ема верува дека нејзината приказна ќе биде инспирација за луѓето да ги забележат фаталните симптоми и можните болести на време, пред да биде предоцна. Доколку се препознаат навреме, ваквите болести можат успешно да се лекуваат.