Го оставила сопругот за кумот

Љубовта не познава граници, а доказ за тоа се многу љубовни приказни кои започнале на чуден начин, но сепак успеале да преживеат и покрај сите предизвици. Не е невообичаено луѓето кои се во врска по одредено време да сфатат дека им се допаѓа друга личност, со која повеќе би сакале да бидат.

Проблемот настанува доколку таква „љубов на прв поглед“ се случи на свадба со кумот.

Девојката по име Дезире Вајт стана вистинска сензација на TikTok, откако сподели видео во кое откри каква љубовна приказна има зад себе. Нејзината приказна личи на филм, бидејќи се што се случило, ретко кој може да прифати дека се случува во реалноста. Имено, таа го оставила сопругот за кумот, кој дури и признал дека ја сака додека држел говор на свадбата!

Како изгледаше сè?

Дезире откри дека го запознала нејзиниот сегашен сопруг Брајант кога имала 16 години и дека таа, Брајант и нејзиниот поранешен вереник биле блиски пријатели, толку блиски што Брајант бил кум на нивната венчавка.

– Имавме двојни средби. Јас бев личноста која Брајант кажуваше се за девојките, а Брајант беше личноста на која и се доверив. Секогаш само кликнувавме и секогаш имаше нешто кај него со кое лесно се поврзував – изјави таа.

Таа со години беше во врска со најдобриот пријател на Брајант, но сепак се заљуби во Брајант, за кого подоцна ќе се омажи.

Сето ова се случи на денот на нејзината венчавка. Брајан беше кумот и кога дојде до говорот на кумот, пијаниот Брајант и кажа дека ја сака, Дезире откри:

– Те сакам од моментот кога те видов, нема никој како тебе. Таа вечер Брајант ми рече за време на нашиот последен танц:

– Ако сум кумот зошто не ми даде шанса? Секогаш би се грижел за тебе – продолжи тој.

По помалку од една година брак, Дезире се разведе од сопругот поради неверство. Брајант беше нејзиното рамо за плачење, а потоа се впуштија во романса.

– Брајант беше тука за мене – еден ден се бакнавме и ми се допадна, а потоа станавме повеќе од пријатели. Се венчаа пријатели, а ние сме во брак десет години и имаме четири момчиња – откри Дезире.

После тоа двајцата се венчаа, добија син и уживаат во љубовта која многу потсетува на филмската приказна.

@desiree.white Drafts of when Dawson took over my tik tok #momsoftiktok #momtok #sahm #cute #comedy #boymom #fypシ #foryouu #ComeDanceWithMe #PassTheBIC ♬ Come Back Be Here x Teach Me How To Dougie mashup – DJ Rog 🎧