Девојката раскажа што направило нејзиното момче за време на нејзиниот пораѓај и го разбесни интернетот (ВИДЕО)

Додека таа се бореше, тој се пожали дека тоалетната школка во тоалетот му е непријатнa Џорџија Деверо од Австралија на почетокот на оваа година роди среќно и здраво машко бебе, но во видеото на TikTok се потсети на шокантните изјави на нејзиното момче за време на породувањето. Нејзиното видео стана вирално со повеќе од четири милиони прегледи.

Иако треба да се има разбирање кон мажите кои присуствуваат на породувањето, дел од следбениците на Џорџија сметаат дека нема оправдување за дрскоста на нејзиното момче и дека тој ја преминал границата на добриот вкус. Другите беа љубезни со него и мислат дека е многу духовит.
Додека таа се мачела да се породи и да не ги чувствува сопствените нозе, тој се пожалил дека тоалетното седиште во тоалетот е непријатно за неговите нозе.

Тој продолжи со коментарот дека едвај чека да се истушира ​​штом се заврши, а таа се пошегува: „Добро, следниот пат кога ќе имаш бебе“. Откако се роди нивниот син, нејзиното момче, кое се обидуваше да му даде поддршка, извика: „Го направивме тоа, душо“, а таа го поправи: „Не, јас го направив тоа“. И кажал и дека момчето е многу тешко, а таа вели дека мислела дека најдобро знаела бидејќи го носела 9 месеци во утробата.

Новопечениот татко се пожалил дека е уморен и поспан затоа што останал буден цела ноќ, иако таа го поминала истото како и тој, а згора на тоа породување и болка која траела со часови. Секако, таа има и еден, за него, компромитирачки доказ – фотографија на која се гледа како дреме покрај својот син.

Некои корисници на TikTok беа вчудоневидени од коментарите што ѝ ги дал нејзиното момче. Девојко, многу ми е жал. Вие заслужувате подобро – беше еден од коментарите Бесен сум – напишал еден корисник. Многу ми е жал што воопшто нема емпатија – додал некој.

Имаше и такви кои ја видоа смешната страна на видеото, а најмногу се пошегуваа со тоа што на една од фотографиите лежи во кревет и го држеше бебето, додека таа стои на нозе.

Како одговор, Џорџија потврди дека се уште е горда на него за неговиот одличен пристап за време на породувањето, потврдувајќи дека секогаш се трудел да ја насмее и да се опушти за да и биде полесно.

@georgia.devereux

but was I being a sweet girl? absolutely not

♬ Sweet Giirrrrllll face beat x Father Philis – Phil