Девојка (31) им родила дете и на синот и на таткото: Што да правам, посилно беше од мене

Ерика Квигл (31) од Кентаки негувала емоции кон очувот на нејзиниот сопруг Џеф Квигл (60) додека двајцата се уште биле во брак. Кога пропаднал неговиот брак со неговиот посинок Џастин, со кој има деветгодишен син, Џеф и понудил рамо за плачење. И покрај разликата во годините и семејните односи, тие решија да се венчаат и денес имаат заедничко дете.

Ерика имала само 19 години кога се омажила за Џастин и вели дека секогаш чувствувала некаква благодарност кон неговиот очув, кој подоцна прерасналa во љубов. Не сакајќи никого да повреди, се обидела да се избори со своите чувства, но во 2017 година, кога нивните бракови пропаднале, Џеф признал дека истото го чувствува кон неа, пишува „Дејли мејл“.

Нивното семејство беше комплетирано кога нивната ќерка Беркли (2) се роди во 2018 година, откако парот се венча во август истата година. Звучи скандалозно, но нешто почувствувавме и не можевме да го негираме. И покрај се, нашата љубов е совршена. Џеф е млада душа, а јас сум стар, се смее кога го кажувам тоа, но тоа е вистина. Тој беше личноста која најмногу ме разбираше – изјавила Ерика.

Таа го дели старателството над синот со посинокот на нејзиниот сопруг, кој исто така повторно се оженил. Се е во ред меѓу нас, нема повеќе омраза. Зборуваме за нашиот син и двајцата си продолживме со животот – изјави Џастин. Во меѓувреме, Џеф тврди дека ја нашол својата сродна душа во Ерика.

Навистина уживаме и се радуваме на иднината. Никогаш не обрнувавме внимание на разликата во години, само се заљубивме – објаснува Џеф.
Откако го напуштила средното училиште, тогаш Ерика Лејн, таа заминала да живее со тогашното момче во друг град, а кога ја прекинала таа врска, се вратила дома и почнала да излегува со Џастин во 2010 година.

Се запознавме, излеговме и поради некоја причина свадбата изгледаше како логичен чекор. Нашите семејства тврдеа дека сме создадени еден за друг – вели Ерика и додава дека набрзо по венчавката и раѓањето на нивниот син, работите се промениле, па парот не можел да задржи ништо заедно.

Сакав да бидам директор во компанија, патувам и правам нешто необично. Во мал град, луѓето немаат големи соништа. Не е дека не сакаше да го направам тоа, но не го разбра. Ни беше тешко бидејќи не можевме да се поврземе на тоа ниво – вели Ерика. Отсекогаш сакала винтиџ облека, почнала да посетува автомобилски саеми и да учествува на натпревари, а бидејќи Џеф бил еден од организаторите на тоа, се зближиле.

Јас всушност го познавав од 16 години.Тогаш секако не бевме поврзани на никаков начин. Едноставно се случи јас и Џастин да се договориме дека веќе не функционира, се почувствував заробена. Љубовта кон мојот син беше причината што останав во брак толку долго. Беше шокантно да го изнесат од куќата на неговиот татко. Живеев со родителите една година и беше навистина тешко – сведочеше таа.

Двајцата осамени, Џеф и Ерика си ги признаа длабоките чувства што ги имале. Разговарав со Џастин за тоа и му кажав дека не сакам да го повредам, но и дека мојата и љубовта на Џеф е толку силна што не можевме да се откажеме од неа. Ме поддржа. Кога Џеф и јас почнавме да живееме заедно, веднаш знаевме дека не погрешивме. Се беше убаво и мирно, патувавме…

Мојот син никогаш не почувствувал дека неговите родители се разделени, што е одлично. Џеф и јас знаевме дека сакаме да се венчаме, но не знаевме кога, ја најдовме куќата од нашите соништа, а потоа завршив бремена со Беркли. Еден ден седевме во кола во Џеф, од чист мир ме замоли да се омажам за него, иако не беше многу романтично, тоа беше се за што сонував – вели Ерика.

Џеф вели дека неговата љубов кон Ерика се родила веднаш штом добро ја запознал. Имавме заеднички интереси, па се зближивме и одлично се вклопивме. Разликата во години не ми пречи, луѓето и онака мислат дека сум во четириесеттите! – заклучува Џеф.