ДЕДО СЕ ОЖЕНИ ЗА 42 ГОДИНИ ПОМЛАДА ЖЕНА, ПРЕДИЗВИКАЛ ЛАВИНА КОМЕНТАРИ: „Изгледа со пари се може да се купи“

Дејв и Џеки уживаат во романтична врска и покрај големата разлика во годините. Додека тој има 69 години, Џеки има 27 години. Вљубениот пар Дејв и Џеки полудеа на платформата Тик Ток. Двајцата се запознале на интернет платформа за запознавање. Тие три години уживаат во бракот, а она што паѓа во очи на јавноста е огромната разлика во годините.

Имено, Џеки е 42 години помлад од Дејв. Запознавањето настанало кога Дејв го забележал нејзиниот профил и решил да и испрати порака. „Јас и Џеки се запознавме за прв пат преку интернет страница. Бев во Себу, Филипини кога ја користев таа страница и го забележав профилот на Џек.

И испратив порака и и кажав дека ми се допаѓа нејзиниот профил и би сакал да ја запознаам“, изјави Дејв. Џеки веднаш одговорил на пораката и ја прифатил поканата да се запознаат. Не чекаа долго, се сретнаа веќе следниот ден. „Му го дадов мојот телефонски број и следниот ден се сретнавме во Старбакс. Потоа отидовме на ручек“, рече Џеки.

„Во тоа време, Џеки беше малку срамежлива и уморна по напорната смена на работа, па не ни кажавме се што сакавме, но и двајцата сакавме повторно да се видиме. Се сретнавме уште неколку пати пред да се вратам во САД. Тоа беше почеток на прекрасна врска која сè уште трае“, откри Дејв.

Парот е редовно мета на критики и негативни коментари поради евидентната разлика во годините. Луѓето го обвинуваат Џека дека ја спонзорирал и дека со него е мажена само за пари. „Изгледа со пари се може да се купи“, „Спонзор“, „Може да ти биде дедо“, се само дел од коментарите.

Сепак, парот не обрнува внимание на негативните коментари, туку се труди да ужива во секој заеднички момент. „Има 42 години разлика. Таа има 27, а јас 69, но не ни пречи“, заклучил Дејв.

@dave_jackie2818 Reply to @maehensley1._ #bisayangtiktoker #agegaprelationship #agegapcouple #husbandandwife #ageisjustanumber #pinayinusa🇵🇭🇺🇸 ♬ Beautiful In White – Shane Filan