Еве како сами да направите балсам за усни за само неколку минути

Многу луѓе имаат многу различни балсами за усни. Некои не можете да ги најдете затоа што се изгубени на дното на некоја голема торба или испаднале од вашето седиште во автомобилот или се запалиле некаде под вашиот кревет.

Најчесто купувате нов мелем затоа што долго чекате на ред, а тие ви го привлекуваат вниманието на касата или едноставно сакате да ги имате сите бои и вкусови кои постојат.

Сето ова можете да го завршите уште денес, бидејќи со помош на ова видео имате можност да научите како сами да направите мелем за усни. Многу е едноставно, потребни ви се само неколку состојки како восок, кокосово масло, витамин Е и есенцијално масло по ваш избор.

Можете дури и да користите стар мелем за да добиете некоја интересна боја.Погледнете го ова корисно видео во прилог: