“Експерт-типстер од Прилеп со најсочниот погодок на првенството!”

Неверојатно финале:Аргентина e новиот светски фудбалски шампион.

Аргентина е новиот светски шампион. Конечниот резултат на финалето од Светското првенство во фудбал е 2:4 за Аргентина.

Aргентина трет пат во историјата, а првпат по 1986 година е светски шампион во фудбал.Долгото чекање заврши вечерва на стадионот „Лусаил“ во Доха во финалето на Мундијалот во Катар. Совладана е Франција на пенали, симната е од светскиот трон во драматичен меч полн со пресврти.

Во нашата редакција ни пристигнуваат интересен тикет од кои некои се добитни, а некои за жал не се.Тие што не се најчесто се промашени за само еден натпревар.

Тикетот е уплатен на почетокот на првенството во Прилеп и за уплата од 125 денари го погодил Шампионот Аргентина, најдобриот играч Меси и најдобриот голман Мартинез со добивка од од 53 569 денари.

Вкупниот коефициент на погодените натпревари е 504.

Тикет на годината, браво мајсторе.