Жена и маж живеат на различен спрат од куќата, а тоа што го прават ќе ве замисли

Една жена, сепак, дошла до совршено решение, објаснувајќи дека таа и нејзиното момче живеат на сосема одделни катови во иста куќа. Заедничкиот живот со партнерот е важен чекор во секоја врска, но за некои парови може да се претвори во катастрофа, особено кога не можете да постигнете никакви договори кога станува збор за уредување или одржување на куќата.

Една жена, сепак, дошла до совршено решение, објаснувајќи дека таа и нејзиното момче живеат на сосема одделни катови во иста куќа. Овој пар купил дуплекс за да живеат заедно и содржи два комплетни стана еден над друг. Можноста да имаат приватност и да се видат кога сакаат, велат, помогнала нивната врска да остане стабилна бидејќи никогаш не се расправаат за домашните работи, пренесува „Мирор“.

Со мојот партнер сме заедно речиси три години, а минатиот август купивме дуплекс. Јас имам двособен стан, и тој, а делиме подрум, поткровје, ходници и двор. Се движиме горе-долу, па и децата си заминуваат и доаѓаат кај кого сакаат и како што им одговара. Јас имам сосема поинаков поглед на дизајнот од тој. Јас не ги перам садовите секој ден, но тој мора. Значи, ова функционира совршено за нас. Одлично е и мислам дека така ќе останеме заљубени до крајот на животот, ако не живееме заедно нон-стоп – рекла жената.

Нејзините следбеници целосно ја поддржаа идејата за одвоени простори за живеење, при што неколку луѓе се согласија дека потребата за „компромис“ за аранжманите за живеење често е „најлошиот дел“ од преселувањето со некого.

„Ми се допаѓа оваа идеја. Дава личен простор кога ви треба, без никој околу себе“, „Ми се допаѓа ова. Мислам дека најлошиот дел е да се биде со некого и да мораш да правиш компромиси за тоа како живееш за да и угодиш на другата личност од време на време“, „Луѓето не разбираат колку е прекрасно да имаш свој простор, а сепак да си со љубовта. на твојот живот“ – прочитајте дел од коментарите за нејзиниот начин на живот.