За да ги разликува близнаците, младата мајка рекла дека ќе ги истетовира, а луѓето ја осудувале

Млада мајка родила близнаци, а откако момчињата малку пораснале се нашла во проблем.

Имено, една мајка по име Џенифер сфатила дека е тешко да се разликуваат, па дошла на идеја да ги истетовира бебињата за да не се збунат.

„Кога ги донесов во салонот за тетовирање, ме испратија дома бидејќи се под 18 години“, рече таа во видеото што го објави на TikTok. Затоа на децата им дала привремени тетоважи.

Видеото кое мајката го сними за забава стана вирално и стотици ја критикуваа дека дури размислувала да направи вистинска тетоважа.

„Мама треба да прави разлика меѓу децата, дури и ако се идентични близнаци“, „Ова е страшно, не ми се верува. Лош родител сте“, „Има толку многу хемикалии во тетоважите, не ги користете на децата“, некои ја критикуваа, а други нудеа идеи како да не се заменат децата.

„Облечете ги во различна боја“, „Облечете им алки“, ги советувале следбениците кои не разбрале дека се работи за шега.

@kaitlin_p123 Replying to @jenniferheadintheclouds how do they look? #identicaltwins #twinsoftiktok #identicaltwin #twinsoftok #identicaltriplets #moditwinmom #identicaltwinboys #diditwins #momotwins #fraternaltwins #momsoftiktok ♬ original sound – Kaitlin P