Знаел дека ќе ја изгуби поради рак, но решил да и ја приреди свадбата од соништата

По тешка и долготрајна битка со ракот на дојката, Лорин Лонг Банк почина само неколку месеци по нејзината совршена венчавка. На 26-годишна возраст, на Лорин и бил дијагностициран рак на дојка. Набргу потоа, таа и Мајкл Банк се запознале. Тој веднаш стана љубовта на нејзиниот живот.

Лорин набрзо дознала дека ракот се проширил на нејзиниот црн дроб, коските и белите дробови. Таа одби да го смени датумот на венчавката бидејќи тој ден им значел нешто посебно. Тие се венчаа на 24 март 2018 година, три години откако се запознаа.

Мајкл беше среќен бидејќи можеше да ја направи свадбата за која сонуваше. На свадбата биле нивните пријатели и семејството, а повеќето луѓе преживеале некаков вид на рак. Сепак, некои луѓе се водат за исчезнати, како што се родителите на Лора кои исто така починаа од рак пред нејзиниот 20-ти роденден.

Неколку месеци по венчавката се чувствувала доста добро, но кога го прекинала лекувањето починала по само 2 недели. Таа почина на 30-годишна возраст и сигурно ќе и недостасуваат семејството и пријателите.

Дознајте повеќе за оваа тажна приказна во приложеното видео.