Ивана беше ѕвезда на деведесетите, а сега живее во село и ја чисти шталата. „Сакав поинаков живот“

Пејачката има свој ранч каде живее со семејството Хрватската пејачка Ивана Банфиќ, која беше една од најпопуларните пејачки во поранешна Југославија во 1990-тите, сега води многу помирен живот далеку од очите на јавноста. Таа се преселила на село и се посветила на животните и природата, а на Инстаграм често ги изненадувала следбениците со фотографии од нејзината фарма.

Пејачката ги шокираше сите кога објави фотографија на која ја чисти шталата во длабоки гумени чизми. Само природно – напишала покрај фотографијата и ги воодушевила придружниците со фотографијата на која собира измет и го става во градежна количка. Последниве години живее во селото Стара Дренчина, кај Сисак, каде конечно најде мир и нов дом со сопругот Круно Ладишиќ и синот Јан.

Како семејство сакавме да пробаме поинаков начин на живот од урбаниот начин на живот. Јас и мојот сопруг ја сакаме природата и некако ни дојде спонтано. Се впуштивме во нова авантура, живот на село. Реновираме стар селски имот и живееме таму. Можеби не е толку едноставно и бајковито како што изгледаше – изјави таа за хрватските медиуми пред неколку години.

Греење на дрва, замрзнување на вода од бунари и многу други нови искуства со кои досега не сме сретнале. Прекрасно е и мирно. Ново опкружување, нови луѓе, нови пријателства… Сето тоа е забавно и ново“, изјави пејачката која често објавува фотографии на Инстаграм на кои се гледа како работи на фарма, а сега покажа и како се чисти шталата.