Имала врска со 15 години постар маж – Благодарна им е на сите што ја предупредија

Врските со голема разлика во години престануваат да не изненадуваат – на крајот на краиштата, ако двете страни се среќни и свесно влегле во врска, сè е во ред, нели? Меѓутоа, понекогаш врските наидуваат на предизвици за кои не размислуваме секогаш кога почнуваме да излегуваме со партнер кој е 15 години постар од нас. Таква приказна неодамна ни раскажа анонимен корисник на Редит.

Штом сфатив до што може да доведе тоа, веднаш го блокирав“, пишува таа за своето (поранешно) момче. Анонимна членка на форумот се претставила како 22-годишна. Таа веќе некое време се забавува со 35-годишник, благодарение на заедничката страст. Сè одеше како што треба, додека во нивните разговори не почна да доминира една тема – станот. Постојано се среќававме кај мене, но тој постојано се жалеше. На пример, звуците на соседите зад ѕидот, на кои немам никакво влијание – опишува жената.

Мојот стан е посебен дел од семејната куќа. Како што може да се очекува, овде не е обезбедена звучна изолација на ѕидовите, освен тоа, подовите се стари и крцкаат од најмало движење – објаснува таа. Нејзиниот партнер, сепак, бил навикнат на други стандарди и не ги сакал условите во кои живеела девојката. Оваа тема постојано се враќаше како бумеранг – пишува таа. Веќе се навикнав комшивката да гледа сапуниците до полноќ додека не заспие, а друга сосетка да стане зад ѕид во 4 часот наутро на работа. Многу луѓе сега работат во својата домашна канцеларија, имаат деловни разговори по цел ден или канат пријатели, а јас исто така морав да го прифатам тоа – објаснува таа.

Но, тој не сакаше и ми понуди да им се јави, па дури и да оди и да ги замоли да молчат. Ми беше страшно непријатно – напиша таа. Таа исто така додава дека се чувствувала многу непријатно поради неговиот пристап. Не знам дали сте свесни за тоа, но нормално е да се живее во такви услови на оваа возраст. Сè доаѓа со време – додаде таа. Прашањето што секако го поставуваат многу читатели на опишаната приказна е: Зошто едноставно не можам да поминуваат повеќе време со него?

Тоа е тоа. Прогуглав и ги дознав шокантните детали Мажот објаснил дека „живее предалеку“ и дека „нема соодветни транспортни врски за патување таму“. – Многу луѓе ми рекоа дека тоа е таканареченото црвено знаме и тоа треба да ме загрижува – пишува авторот на објавата. На крајот решила да го „провери“ со едноставно впишување на се што знае за него во пребарувач. Не и требаа никакви посебни алатки за надзор за да открие неколку факти кои ја натераа веднаш да ја прекине врската.

Успеав да ја најдам зградата во која живееше. Се исплашив – признава таа. Хеџ брак? Се испоставило дека косопственик на куќата на нејзиниот партнер е жена со исто презиме. Немам поим дали се работи за неговата сегашна сопруга или поранешна сопруга или сестра, но сето тоа ме натера веднаш да го блокирам.

Се плашам дека тој всушност е во брак цело ова време. Ако е неговата сестра или некој од семејството, зошто би го криел тоа? Благодарна сум на сите што ме предупредија – додаде таа. Посочува дека повеќе не сака да има контакт со него и дека повеќе нема да влегува во врски во кои нема „целосна транспарентност