Има 20 години и купил КУЌА за семејството: Ја одвоил од страна, па им приредил нереално изненадување (ВИДЕО)

Тој собра грст критики, позитивни реакции и честитки На само 20 години, еден од најуспешните јутјубери во Ирска, Адам Б, на своите родители им купи куќа од соништата, а деталите од целото изненадување ги сподели на својот канал каде ги воодушеви своите следбеници. Адам, кој сега има 22 години, на своите родители купил куќа од соништата, сето тоа со пари, кои ги оставил настрана заработувајќи од бизнисот што го започнал кога имал само 12 години.

На самиот почеток на видеото, емотивниот млад човек им се обрати на своите придружници, објаснувајќи им како цел живот се обидува да ги направи горди своите родители. Се што имам направено во животот, речиси се беше за да ги направам горди моите родители. YouTube ми отвори толку многу врати и можности што не можев да очекувам за милион години толку многу да му помогнам на моето семејство – рече тој и им се заблагодари на сите што го поддржуваат со години бидејќи, како што вели, без нив не би било можно. .

Иако на почетокот не знаел дали да ја сподели оваа приказна или не, сепак решил да го направи тоа. Адам раскажал како неговите родители барале куќа за да се вселат, а потоа ја нашле куќата во која целосно се заљубиле. Тие ја гледале куќата речиси една година кога Адам одлучил дека тоа е идеалниот подарок што може да им го даде на своите родители.

Ги добил клучевите од куќата, а истакнал дека избрал и мебел за да и го олесни процесот на украсување на мајка си. Пред да им ја покаже куќата, Адам им ги врзал очите на родителите и помалиот брат и се преправал дека ги носи во својата куќа, а кога сфатиле што е вистината биле преплавени од емоции.

Ја знам оваа куќа, ја гледавме! Види, пулсот ми скокна. Не знам што да мислам, ми ги одземаа рацете – викаше татко му.Семејството не можело веднаш да се всели во куќата, но реакциите биле неверојатни, а под видеото Адам насолзи многумина. Мислам дека сонот на секое дете е да ги израдува своите родители. Јасно ја разбравте задачата, момче. Ме расплака како да сум таму со тебе – напишал еден крстозбор.

Други му посакаа на Адам и на неговото семејство среќно преселување и му честитаа на младиот човек за прекрасниот потег. Инаку, Адам на својот профил споделува разни смешни содржини, предизвици, трикови, игри и прашања и одговори, а има повеќе од три милиони следбеници. Само видеото од куќата собра повеќе од три милиони прегледи.