Има 22 деца и живеела само од социјална помош. Погледнете како живее сега


Су Редфорд (46) е мајка на најголемото семејство во Англија – со 22 деца едвај врзувала крај со крај, а потоа се проширила веста за неа, луѓето слушнале за неа и почнала да пристигнува помош од сите страни. Оттогаш помина многу време, Су во меѓувреме собра многу следбеници на Инстаграм – околу половина милион луѓе редовно ги следат нејзините авантури. Со толку многу следбеници, таа често соработува со брендови кои ги рекламира на својот профил.

Сега за време на празниците Су доби бројни подароци од разни брендови, а од ден на ден покажува се на својот профил. Реакцијата на нејзините придружници на тоа многу ја изненади. Имено, во едно од последните видеа Су покажала нов душек кој им го купила на децата. Душекот чини неверојатни 750 фунти, што таа го спомна Ова е одвратно фрлање пари. Запомнете кој бевте пред сето ова и почнете да враќате добротворни цели на другите наместо да мавтате со парите што сте ги смислиле!

Толку ли се луѓето слепи што не гледаат дека сте ја искористиле секоја прилика да добиете работи бесплатно, вашата работа е смешна и нема шанси да купите нешто од неа за што се фалите! Како што не се срамите, толку многу луѓе умираат од глад – пишуваат нејзините придружници. Су реши да ги објави сите тие коментари на Инстаграм.

Работев исклучително напорно за да дојдам до овој момент. Заборавате дека јас работам како и повеќето инфлуенсери имаме и пекара. Го мразам зборот инфлуенсери, но едноставно е така – рече таа. Инаку, Су и нејзиниот сопруг Ноел (50) имаат 22 деца – Крис (32), Софи (27), Клои (26), Џек (24), Даниел (22), Лук (21), Мили (20), Кејти (19), Џејмс (18), Ели (16), Ејми (15), Џош (14), Мекс (12), Тли (11), Оскар (10), Каспер (9), Хејли (6), Фиби (5), Арчи (4), Бони (3) и Хајди (1) – Су беше бремена 16 и пол години.

Иако порано биле на социјална помош, сега живеат од својата пекара и социјалните мрежи и не се двоумат да се фалат со работи кои сега можат да си ги дозволат, како кино во дворот или автомобил Range Rover од 30.000 фунти.