Ова е најголемото семејство во Англија – Имаат 22 деца и живеат од социјална помош. Сите ја осудуваат: „Сети се која си била пред сето ова”

Су Редфорд (46) е мајка на најголемото семејство во Англија – со 22 деца едвај врзувала крај со крај, а потоа се проширила веста за неа, луѓето слушнале за неа и почнала да пристигнува помош од сите страни. Оттогаш помина многу време, Су во меѓувреме собра многу следбеници на Инстаграм – околу половина милион луѓе редовно ги следат нејзините активности.

Со толку многу следбеници, таа често соработува со брендовите кои ги рекламира на својот профил За празниците Су доби бројни подароци од разни брендови, а од ден на ден покажува се на својот профил. Реакцијата на нејзините следбеници многу ја изненади. Ова е одвратно фрлање пари. Запомнете која бевте пред сето ова и почнете да враќате во добротворни цели на други наместо да мавтате со парите што сте ги смислиле!

Зарем луѓето се толку слепи што не гледаат дека сте ја искористиле секоја прилика да добиете работи бесплатно, вашата работа е смешна и нема шанси да купите нешто од неа за што се фалите! Како што не се срамите, толку многу луѓе умираат од глад – пишуваат нејзините следбеници.

Су реши да ги објави сите тие коментари на Инстаграм. Работев исклучително напорно за да не доведам до овој момент. Заборавате дека јас немам само пекара, имаме и наша медиумска компанија, како и повеќето инфлуенсери. Го мразам зборот инфлуенсери, но едноставно е така – изјавила таа.

Су и нејзиниот сопруг Ноел (50) имаат 22 деца – Крис (32), Софи (27), Клои (26), Џек (24), Даниел (22), Лук (21), Мили (20), Кејти 19 години. , Џејмс (18), Ели (16), Ејми (15), Џош (14), Мекс (12), Тли (11), Оскар (10), Каспер (9), Хејли (6), Фиби 5), Арчи (4), Бони (3) и Хајди (1) – Су беше бремена 16 и пол години.

Иако порано биле на социјална помош, сега живеат од својата пекара и социјалните мрежи и не се двоумат да се фалат со работи кои сега можат да си ги дозволат, како кино во дворот или автомобил Range Rover од 30.000 фунти.
Погледнете го видеото ТУКА