Касиерката снимила видео на нејзиното работно место па животот целосно и се променил

Касиерката снимила видео на нејзиното работно место, а животот целосно и се свртел

Елејн Викторија е 19-годишна Германка од Хамбург, чиј живот тотално го промени видеото кое го снимила на своето работно место, на кратка пауза, од чиста досада.

Приказната за неа ја пренесува Fenix-magazin.de, која потсетува како Елејн, облечена во „униформа“ на синџирот супермаркети Алди, танцувала на песната „Wild“ од пејачката Џеси Џеј на касата во продавница во Хамбург. Областа Нордерштет.

Видеото кое таа го објави на социјалната мрежа во септември 2021 година трае 12 секунди, а за кратко време го виделе милиони! Досега е прегледан неверојатни 36 милиони пати, па не е претерано да се каже дека животот на касиерката на Алди, Елејн, одигра филмско сценарио, бидејќи таа стана светски позната буквално за 12 секунди.

Елејн изјави дека ништо не е планирано, и дека никогаш не сонувала за успехот на нејзиното видео:

„Бев многу изненаден од се, од популарноста на спотот. Навистина сум благодарна за тоа, иако тоа беше само среќа!“, резимира девојката.

Четири недели по виралното видео, трговецот ја напуштила работата во продавницата за целосно да се фокусира на својата неочекувана нова кариера како инфлуенсер, пренесува fenix-magazin.de.

Имено, таа почнала да добива барања за соработка во рекламирањето и манекенството. Работата во супермаркет ја заменила со една на TikTok и Instagram, каде ја следат околу 250.000 обожаватели.

„Воодушевен сум од мојата нова работа. Алди е местото кое ме натера да пораснам. Но, сега е време да излезам во големиот свет“, изјави Елејн.