Крадец после грабеж побегнал со чамец преку езеро,но на крајот сепак бил фатен

Бидејќи истата кладилница две ноќи претходно била ограбена со закана со нож, вработената препознала дека се работи за истиот разбојник и врескајќи избегала пред обложувалницата.

полиција го уапси синоќа 18-годишниот Д.С., по грабеж во обложувалница во Челебиќи, а на неговото апсење му претходела цела драма.

Имено, како што беше кажано од МВР на ХНК, полицијата синоќа во 21 часот и 40 минути добила пријава за разбојништво, кога во обложувалницата дошол 18-годишник со маска, качулка и очила за сонце додека вработената била пред зградата.

Бидејќи истата кладилница две ноќи претходно била ограбена со закана со нож, вработената препознала дека се работи за истиот разбојник и со вресок побегнала пред обложувалницата, пренесува Аваз.

Потоа влегол во објектот и ја грабнал нејзината чанта и побегнал во правец на Јабланичкото езеро, каде украл чамец и се обидел да избега.

Во меѓувреме биле алармирани полицајци на кои локалното население им дало чамци, а патролите успеале да го стигнат и да го лишат од слобода. За настанот бил известен надлежен обвинител и преземени се сите потребни мерки.