Кумот ја „украде“ сопругата на младоженецот: Пред сите на свадбата рекол дека ја сака

Интересната љубовна приказна на Дезире Вајт го „прошета“ целиот свет. Имено, Дезири се разведе од сопругот и се омажи за пријателот Брајант, кој на нивната венчавка беше кум на нејзиниот поранешен сопруг. Брајант тогаш ѝ кажал пред сите дека е заљубен во неа, пишува New York Post.

– Се сеќавам на првиот момент кога го видов Дезири. Се заљубив во неа. Знаев дека мора да биде мое. Таа е најубавата личност што сум ја видел во животот. Таа е најдобрата личност што сум ја запознал. Никогаш не сум сретнал некој како неа. Потоа дознав дека таа веќе има момче и знаев дека треба да најдам начин да ја добијам, но потоа го запознав и нејзиното момче (сега бившиот сопруг) и станавме пријатели. Ве сакам и двајцата. Честитки – го раскажа Дезири за говорот на Брајант кога на неговата свадба во 2010 година наздравуваше со својот најдобар пријател како кум.

Таа додала дека по неговото признание владее молк во салата со 200 луѓе, а и било многу непријатно.

– Брајант и мојот поранешен сопруг станаа најдобри пријатели и правеа сè заедно – изјавила за Дезири и додала дека никогаш немала чувства кон Брајант, кого го запознала во средно училиште.

Рекла дека се сеќава на неговиот изглед токму кога ја видел во венчаница и дека никогаш претходно не ја гледал така. Брајант наводно се опијанил на венчавката, а потоа јавно и ја признал љубовта. Истата вечер, Дезире танцуваше со Брајант. Додека танцувале, тој прашал зошто таа никогаш не му давала шанса.

Дезири подоцна го оправда своето признание со тоа што само бил пијан и не знаел што зборува. Меѓутоа, кога нејзиниот брак почна полека да се распаѓа по една година бидејќи нејзиниот сопруг усвоил сосема различни навики, нејзиниот однос со Брајант се променил од пријателство во љубов.

За време на нејзината разделба тој беше покрај неа и ја тешеше, а во еден момент на нејзино изненадување дури и ја бакна.

– Излезе од никаде. Кога ме бакна… Бев шокиран дека тоа беше добар бакнеж. Се чувствував добро и природно – се присети Вајт.

По една година од нивната врска, таа забременила со нивниот прв син, кој сега има девет години, а парот се венчал во 2012. Денеска имаат четири деца и се среќни.