Кучето почнало претерано да го штити бебето: Родителите поставиле камера и ја откриле страшната вистина! (ВИДЕО)

Бенџамин и Хоуп ја најмија 22-годишната Алексис Кан како дадилка на нивниот седуммесечен син Фин.

Родителите од Јужна Каролина ги презедоа сите правилни чекори. Кан изгледаше како совршен избор.

Меѓутоа, тие забележале дека нивното куче Килијан почнало да биде исклучително заштитнички настроено кон Фин, особено кога Кан дошол во куќата.

Згора на тоа, Килијан станува сè поагресивен кон дадилката. Еден ден, Бенџамин и Хоуп решиле да ги следат своите инстинкти.

Хоуп го оставила својот iPhone под каучот и снимила што се случува додека таа и нејзиниот сопруг биле на работа.

Откако го слушнале снименото, биле преплашени. Слушнаа удари, шамари, плач и метеж.

Кан го злоставувал детето, а однесувањето на кучето ги довело до вистината. Којзнае колку долго ќе траеше злоупотребата без заштитно милениче.

Кан е осуден на три години затвор и е запишан во регистарот на злоставувачи на деца.