Лекарите мислеле дека е НЕВОЗМОЖНО, но таа сепак родила СЕДУМ: Еве каде се 25 години подоцна (ФОТО)


Жената по име Боби Меккој родила седум деца на само 29 години, иако научниците и лекарите сметале дека такво нешто не е возможно. Таа и нејзиниот сопруг Кени Мекој, освен една ќерка, сакале да имаат уште едно дете, но биле принудени да се обидат со вештачко оплодување, кога лекарите ги предупредиле дека е можно да имаат близнаци. Кени се сеќава на денот кога ја повикал сопругата и прашал што покажал ултразвукот. Гласот на неговата сопруга беше чуден и Кени се обидуваше да добие јасен одговор од неа за тоа колку деца ќе има и очекуваше се, но не и дека таа ќе каже седум деца.

Од тој момент можеа да размислуваат само како да ги нахранат сите деца и да им набават се што им треба. Боби признава дека секогаш ќе го памети денот кога дознала дека ќе добие седум, но и дека сакала да ја истера бременоста до крај, без да му наштети на ниту еден плод.

Според експертите, дури и кога жената е бремена со тројки, шансите за здраво дете без невролошки или физиолошки проблеми се 50 проценти. Лекарите кои се специјализирани за високоризични бремености, исто така, се справиле со оваа бременост. До доцните фази беа убедени дека нешто ќе тргне наопаку, но тоа не се случи. Идната мајка се чувствуваше одлично и покрај тоа што нејзиниот стомак беше огромен.

На породувањето присуствувале дури 40 експерти, а Боби добил 4 момчиња и 3 девојчиња. Откако уморната и шокирана мајка и нејзините деца биле испратени дома, таа имала огромна работа. Секој ден на децата им требале 42 шишиња храна и 52 пелени. Боби изјави дека на почетокот многу и помогнале роднините. Секогаш имаше некој на кој таа можеше да се потпре. Кога децата пораснале, почнале да му помагаат на Боби. Девојките многу помагаат во кујната. Обожаваат да готват – и тоа главно се јаде! И нивниот татко навистина сака да им дава до знаење на момчињата дека не можете да поминете низ животот со сè. Дури и ако се работи за само гребење лисја или перење автомобили, секогаш има нешто што можат да направат.

Кога децата имале 10 години, семејството јадело околу 4 леба, 11 литри млеко и 6 пакувања житарки неделно. Боби се обидува да купи храна однапред за да заштеди пари. Секојдневниот живот на едно семејство од 10 луѓе е постојана рутина. Така, сега ова семејство има 2 печки, 2 микробранови, 2 машини за миење садови, 2 машини за перење и сушење и сопствено земјиште во градината.
Сите деца одеа на училиште и сите спортуваа. Келси, Натали, Алексис, Нејтан и Џоел студираат на Универзитетот Ханибал-Лагранџ, Кени оди на колеџ, а Брендон избрал воена кариера и наскоро ќе се ожени. Келси студира односи со јавноста, Алексис студира предучилишна возраст, Натали спортува, а Џоел и Нејтан студираат компјутерски науки. Кенет ја доби својата диплома за градежен инженер.