ЛОВЕЦ НА БАБИ: Тој има 35, а неговите „девојки“ 75 и 95 години, СЕГА БАРА ТРЕТА (ВИДЕО)

Љубовта не бира. Или така барем велат тие. Возраста не е важна, ако сте заедно со личноста која ја сакате. Во случајот на едно момче, тој не најде една сродна душа, туку две, а сега, како што вели, подготвен е да тргне во потрага по трета „девојка“.

Имено, пред неколку години, одекна како бомба приказната за 30-годишен маж кој се забавувал со 90-годишна жена.

Луѓето ширум светот беа во шок, но тоа не влијаеше на него. Во меѓувреме, на Марџори и се придружи и Ана, која во тоа време имаше 69 години, и како што рече, младиот Кајл разбудил страст во неа и направил да се чувствува повторно млада.

Кајл Џонс тврди дека и двете дами горат во кревет и дека многумина би биле изненадени од тоа колку се всушност агилни и издржливи.

Возраста е само бројка, тврди тој, а сега тој гледа и на трета, Сесилија, која е помлада од другите и има 58 години.

Тој во едно интервју изјави дека открил дека постарите жени го привлекуваат кога имал 18 години, па дури и неговата мајка ги прифаќала неговите избори.

Тој тврди дека никогаш не сакал да излегува со девојки кои се приближно на негова возраст, а неговата сфера на интерес се дами на возраст меѓу 60 и 80 години.

Во основа, тој има фетиш познат во некои кругови како геронтофилија, односно привлечност кон постари лица.

И покрај фактот дека многумина мислат дека е машка спонзоруша, тој тврди дека тоа не е точно и дека има работа од која заработува добро.

Од друга страна, дамите со кои излегува велат дека Кајл е исклучително романтичен и нежен, како и одличен џентлмен.

„Обожавам брчки, особено ако жената има брчки на вратот, тоа е подеднакво секси за мене како и опуштените гради. И, исто колку што ја сакам сивата коса, тоа е прекрасно “, рече Кајл во интервју за„ Дејли меил “.

„Единствената лоша страна на излегувањето со постари луѓе е што не можете да поминувате премногу време со нив, бидејќи не живеат толку долго“, заклучи Кајл.