Мама го сокри второто дете, а потоа приреди најубаво изненадување за баба

Мајката го сокрила своето второ дете откако го родила, а потоа им го приредила најубавото изненадување на баба и на семејството. Многу луѓе избираат да задржат некои информации за своето дете за себе за да ги изненадат саканите по раѓањето.

Кога Ана Брукс Вилијамс забременила по трет пат, решила да го изненади целото семејство! Не, не се работеше за неоткривање на полот на детето. Таа и нејзиниот сопруг девет месеци никому не кажале дека всушност чекаат близнаци.

Ана сподели неколку кадри на кои сите можеа да видат како се одвиваше нејзиното изненадување откако роди две преслатки близначиња. Во една снимка ја гледаме мајката на Ана како ужива држејќи ја својата мала внука. Не ни забележала кога медицинските сестри донеле друго бебе во собата.

Кога конечно го крена погледот и сфати што се случува, ја имаше најдобрата реакција досега! Видеото погледнете го ТУКА