МАЈКА МИ СЕ ПОРОДИ НА 51 ГОДИНА: ОВА им го кажувам на сите оние кои ја мразат и напаѓаат! (ВИДЕО)

Grandmother consoling her baby granddaughter

Жена чија мајка родила бебе во шестата деценија им се одмазди на критичарите! Кајл Колдвел на Тик Ток сподели видео од нејзината 52-годишна мајка како го држи своето новороденче, пишувајќи дека корисниците на оваа социјална мрежа брутално ја навредувале.

„До сите оние кои го мразат фактот што мајка ми роди бебе на 51 година“, таа е многу среќна, изјави Кајли. Потоа во друго видео ги откри сите пораки и навреди со кои се соочила нејзината мајка поради одлуката да се породи во шестата деценија. „Не, тоа е буквално неодговорно“, „Веројатно еден ден ќе се грижиш за брат ти или сестра ти“, толку е ризично, бидејќи таа ќе има енергија дури и да си игра со детето“, се само дел од коментарите со осуда.

Сепак, во коментарите имаше и поддршка за оваа новопечена мајка. „Имам 45 години и се обидувам да имам уште едно бебе. Ова ми дава надеж, прочитајте еден коментар, додека друг корисник напиша:

„На мојата пријателка и беше кажано дека никогаш нема да може да има бебе. Таа имаше здраво момче во нејзините 50-ти

@kaylafilecaldwell my mom and her pregnancy journey #ivf #ivfsuccess #ivfwarrior ♬ original sound – Lena