Мајка на три деца снимила што се случува навечер во нејзиниот кревет

Видеото одлично покажува зошто мајките никогаш немаат „одмор“ и се будат ненаспани! Мелани Дарнел, мајка на три прекрасни деца, создаде мал проект со кој секој со деца може да се идентификува: Се снимаше цела ноќ како се обидува да заспие.

Како што можете да претпоставите, нејзините три деца дале се од себе за да ја натера нивната мајка да спие најмалку што може. Иако експертите не препорачуваат да спиете со вашето бебе од безбедносни причини, ние целосно сочувствуваме со оваа мајка.

Таа го објави видеото на Инстаграм, а ќе се сложите дека снимката одлично објаснува зошто мајките никогаш немаат „пауза“ од мајчинството:
Видеото погледнете го ТУКА