Медицинска сестра потрошила 200.000 долари на операции за да изгледа вака

Барби од вистинскиот живот.

Тара Џејн од Мелбурн е медицинска сестра која поради својот изглед стана ѕвезда на социјалните мрежи.

Пет зголемување на градите, шест операции на носот и бескрајно количество ботокс и филери се само почеток за Тара.

Таа направи математика и вели дека потрошила близу 200.000 долари за трансформативните процедури. И покрај тоа што многу луѓе ја осудуваат, таа е горда на резултатот.

„Пластичната хирургија ми дава чувство на моќ. Мислам дека во денешно време е многу важно жената да може да ги изрази своите чувства и да го искаже својот став за убавината. Пластична хирургија е како јас го правам тоа. Тоа е она што ме прави среќен. Тоа ми дава самодоверба да бидам најдобрата верзија од себе“, изјави Џејн.

Бидејќи многу од нејзините процедури имаат само привремени ефекти, Тара сепак треба да потроши илјадници долари за одржување.

Во рок од една година таа мора да инјектира ботокс до 30 пати. „Особено со моето тело, го разградувам многу брзо, па се чувствувам како да одам на лекар на секои неколку месеци“, рече Џејн, додавајќи: „Овие работи не се евтини, па затоа е прилично лесно да се потрошат 2.000 долари. до 5.000 долари во исто време. Значи, тоа е прилично скапо хоби“.

Тара вели дека добива мешани реакции на нејзиниот изглед – но вели дека „не се извинува никому“.

„Цел живот имам работа со луѓе кои даваат погрдни коментари и ме малтретираат, но научив да се справувам со тоа. Само се фокусирам на она што сакам да го правам и среќна сум, а тоа е она што е важно“, изјави Џејн.

„Ги користам хејтерите како движечка сила за да станам поуспешен и најдобра верзија од себе. Омразите ме прават попознат“.

Со преку 209.000 следбеници на Инстаграм, Тара вели дека нејзиниот извонреден изглед отворил нови можности за неа, пренесува 7news.

Ова создаде многу можности, особено во странство. Многу познати ТВ емисии всушност ми пријдоа. Ќе гледате многу повеќе од мене“, заклучила Џејн.