Младиот човек сакал да им го разубави денот со музика, а реакцијата на возачите е непроценлива

Долгите возења со автомобил до работа се ноќна мора за секого. Дури и во средината на денот, чекањето во гужви може да биде хаотично и стресно. Пеењето со радио може да биде добар начин да се опуштите при долги возења. Ако сè уште имавме пријател кој пее со нас, времето ќе леташе.

Британскиот комичар Џејмс Корден е познат по своето супер популарно „автомобилско караоке“. Поп ѕвездите како Џастин Бибер, Адел, Џенифер Лопез и Стиви Вондер учествуваа и ги пееја нивните песни додека Џејмс ги возеше низ Лос Анџелес.

Пред Џејмс да ја зафати сцената, малку познатиот Јутјубер Ти Џеј Смит ги сними своите „песни на автопат“. TJ го вози својот автомобил низ градот со спуштени прозорци и се обидува да ги натера другите учесници во сообраќајот да пеат со него.

Иако некои помалку расположени возачи го игнорираат, масата на други луѓе му се придружуваат во оваа забава. Погледнете го видеото и неверојатните реакции на учесниците во сообраќајот.

Одлична работа за почеток на работниот ден!