Младоженецот ги налути корисниците на „ТикТок“ со потегот што го направи на свадбата: „Кутра жена“

Видео на социјалната мрежа TikTok стана вирално и предизвика голем број неодобрувања.

Имено, на видеото се гледа како младоженецот зема парче торта и го мачка по лицето на својата младенка сопруга, при што таа паѓа на подот.

Корисниците на TikTok веруваат дека младоженецот бил агресивен, а невестата тоа го негираше. Таа рече дека сето тоа е шега.

– Официјално е дека сме господин и г-ѓа Прајс. Добро и праведно ми се оддолжи затоа што веќе му го направив тоа. Ја сакам оваа кучка на маж – изјави невестата Џејд (Џејд) во објава на TikTok.

TikTokers го критикуваше младоженецот за ваквото однесување, а поради низа негативни коментари, невестата конечно ја исклучи можноста за коментирање, но видеото потоа почна да се појавува на профилите на другите корисници.

– Кутра жена, ова е непростливо! Како може да се ожени со тоа? Таков срам на нејзиниот посебен ден – напиша тиктокерот кој го сподели видеото на невестата откако и беше забрането да коментира.

Начинот на кој младоженецот со предумисла ја „демнат“ невестата и конечно триумфално си замина, корисниците го протолкуваа како знаци на агресија: „Луѓето во навредливи врски не гледаат на тоа исто како аутсајдерите“, „Агресијата е проблем. Таа го замоли да не го прави тоа и не му беше грижа. Дефинитивно нема да биде грижлив сопруг“.

„Премногу е агресивен, татко ми ќе го истепаше“, „Замисли да го гледам ова како родител“, „Јас да сум на нејзино место веднаш би си заминал“, „Се смешка само за да не ѝ течат солзи“, негативно коментарите се наредени под видеото.

Погледнете го видеото.

@jadekennedy_777 It’s official we’re mr and mrs price❤️🥰 he got me back for doing it to him good and propa🙈🤣 love my arsehole of a husband all the world🤣🥰❤️ #fyp #fypシ #married #couplecomedy #funny #marriedlife #wedding ♬ original sound – Jade kennedy