Момчето што освои 10 милиони евра бара жена: Може русокоса или бринета

Инаку работник во фабрика за челик веднаш дал отказ и почнал да пазарува автомобил. Купил Ferrari 448 Pista од 450.000 евра и Porsche S Cabriolet за 250.000 евра, а купил и скап луксузен часовник.

Откако ги направил клучните работи, 41-годишниот новопечен милионер решил да бара со кого да го подели богатството.

Русокоси или бринети, стапете во контакт
„Ве молам во вашата приказна нагласете дека сте соло“, рече тој во интервју за германски „Билд“.

„Може да биде русокоса или бринета, не ми е гајле“, објасни тој и додаде дека само сака да се заљуби и да најде некој со кој ќе го прошета светот.

„Ми треба жена на која можам да и верувам што и да се случи“, додаде тој.

Германскиот таблоид веќе креираше е-маил адреса на која можат да се обратат потенцијалните партнери и која е полна со понуди. Но, милионерот е внимателен кога се во прашање жените и парите.

„Одеднаш сите ти се пријатели“
„Можам многу добро да се грижам за себе. Ги презедов сите неопходни мерки. Парите се во сигурни раце“, објасни тој, свесен дека има луѓе кои сакаат да бидат блиски со него само за пари.

„Одеднаш сите ти се пријатели. Луѓе со кои не сум се слушнал со години одеднаш почнаа да ми се јавуваат и да бараат пари необично“.

Милионерот вели дека не зажалил што ги објавил добивките на социјалните мрежи: „Сите треба да знаат. 90% од нив се љубоморни и мислат дека не го заслужувам тоа.

„Но, не ми е грижа. Никогаш нема да заборавам од каде дојдов. Јас сум од работничката класа. Никогаш нема да станам арогантна личност“, рече тој.

На прашањето зошто купил скап автомобил, тој одговорил: „Поради хејтерите“. Поради сите љубоморни луѓе“.

Сè уште игра лото
Курсат сè уште игра лото, исто како што играше во изминатите 15 години, а на прашањето за неговите идни планови, тој одговори: „Најдоброто нешто во сè е што може да усреќи толку многу луѓе. Парите веднаш им ги префрлив на родителите и на брат ми“.

Додека не ја пронајде жената од соништата, милионерот планира патување во Африка за да им достави подароци на сиромашните деца. Тој изјави дека се молел на Бога да му даде шанса да направи нешто добро и дека ќе го направи токму тоа.