Момчето ја остави девојката месец дена пред свадбата поради вишокот килограми: Таа се заинатила

Милица набрзо стана многу популарна на TikTok, каде ја следат преку 70.000 луѓе.

Милица Ѓукановиќ, девојката од Србија, на социјалните мрежи проговори за својата животна приказна и килограмите.

Имено, таа на видеата кажала дека вереникот ја оставил еден месец пред свадбата.

Како што рекла, тогаш станала злопамтила и решила да ослабе. Според нејзините зборови, таа имала 136 килограми, а успеала да изгуби 70, за неверојатни девет месеци.

– Сега треба да ослабете. За осум до девет месеци ќе бидеш стара, насмеана Милица – си рече таа.

Тешко и беше, особено на тренинзите, бидејќи почна да вежба со толку голема тежина.

Тогаш би помислила „Боже, не можам, ќе умрам“, а потоа гневот ќе проработи во неа и ќе добие мотивација, што и помогна да ослабе и да ја доведе фигурата до совршенство.

Со објавување видеа пред и по трансформацијата, Милица набрзо стана многу популарна на TikTok, каде ја следат преку 70.000 луѓе. Нејзините видеа имаат милиони прегледи, многу лајкови, а под видеата се само наредени коментарите на луѓето кои видоа мотивација во Милица и кои ја поддржуваат.

Сепак, ова не е првпат Милица драстично да ослабне. Откако пред 7, 8 години престанала да се занимава со спорт, се здебелила и до 117 килограми, но после тоа за пет месеци ослабела 52 килограми.

Бидејќи знаела како функционира нејзиното тело, Милица си смислила план за исхрана и така успеала да изгуби преку 50 килограми.

Покрај тешките периоди, Милица сега е среќна девојка која е популарна и на Инстаграм каде со мотивација и план на исхрана им помага на многу луѓе во борбата со вишокот килограми.

@djukanovicmica♬ Head vs. Heart – kyo