Му го донирала бубрегот на својот дечко, а тој ја изневерил и ја оставил

Девојката му донирала бубрег на своето момче кое ја оставило само неколку месеци по трансплантацијата. Колин Ле, ја објави својата приказна на TikTok и стана популарна преку ноќ. Видеото во кое откри дека му донирала бубрег на своето момче го погледнале повеќе од 10 милиони луѓе, поради што оваа тиктокерка ги освоила аплаузите на нејзините придружници. Сепак, Колин откри дека нејзиното момче ја оставило само седум месеци по трансплантацијата бидејќи ја изневерил.

Колин Ле (30), која живее во Америка, објаснила дека на нејзиното момче тогаш му била потребна трансплантација на бубрег бидејќи се борел со хронична бубрежна болест, поради што бил на дијализа од кога имал само 17 години. Откако тестот покажал дека нивните органи се совпаѓаат, Колин доброволно се пријавила да донира бубрег на нејзината посилна половина. Меѓутоа, Тиктокерка неполна година по операцијата била измамена, а потоа и оставена.

Редоследот на настаните го сподели на неколку снимки, а за оваа постапка доби илјадници пофалби. Во едно од нејзините први видеа, Колин откри дека нејзиното поранешно момче и кажало дека неговиот бубрег функционира помалку од 5%. „Решив да се тестирам за да видам дали се совпаѓаме затоа што не сакав да го гледам како умира. Бев толку нервозна и тажна во исто време“, изјави Тиктокерка.

Трансплантацијата била успешно завршена, а неколку месеци по процедурата нејзиното момче и рекло дека ќе оди на ергенска забава во Лас Вегас со своите пријатели. Колин истакна дека не била загрижена за патувањето, бидејќи тој бил лојален и посветен на нивната врска. По враќањето, Колин дознала за измамата и решила да ја продолжи врската со него. „Тогаш следеа многу дискусии. На крајот му простив и му дадов втора шанса“, рече девојката

„Ми рече: „Ако сме предодредени еден за друг, Бог на крајот повторно ќе не обедини“, а потоа ме блокираше на сите социјални мрежи. Работите да бидат уште полоши, Тиктокерка откри дека сега се соочува со приказни раскажани од нејзиното поранешно момче. Тој вели дека тврди дека му дала бубрег само за да „изгледа добро“.

„Се прашувам дали ја разбира сериозноста на донирањето бубрег. Буквално го жртвував животот за некого.

Ти си добра душа“, „Не грижи се девојче, тој буквално не можеше да живее без тебе и мора да се справи со тоа до крајот на својот живот“, „Тој не те заслужил“, „Сепак треба да бидеш горда на себе! Чувството дека си спасил нечиј живот е најголема радост“, гласат само дел од коментарите.