Наместо прстен им ставиле лисици на рацете: Поради поранешната сопруга, полицијата ја уапсила невестата на СВАДБАТА! Еве зошто се случил СКАНДАЛОТ!

Невестата и младоженецот обично сакаат нивната свадба да биде незаборавна. Овој пар со сигурност може да го каже тоа. Нивните гости долго ќе ја паметат церемонијата на која полицијата влезе во акцијата. Еден од гостите реши целата приказна да ја сподели на интернет. Се испостави дека целата ситуација со полицијата се случила по вина на младите. Жената ја опиша приказната на популарен форум.

Девојката била поканета на свадбата на нејзиниот колега Адам. Не беше првпат маж да застане на свадбениот тепих. Пред тоа, тој беше во брак со Марија. Сите тројца работеа заедно во минатото и многу добро се познаваа. Марија и Адам раскинале затоа што мажот изневерил. Миг подоцна се испостави дека тој одлучил да се ожени со својата љубовница Челзи.

Забележав дека Челзи носеше венчаница многу слична на онаа што Марија ја носеше на нејзината свадба со Адам пред неколку години. Без многу размислување ја фотографирав и и ја испратив и додадов: „Дали овој фустан ти изгледа познато?“ Марија ја прочитала пораката, но не одговорила. Еден час подоцна на свадбата се појавила полиција – мистериозна жена ги известува настаните.

Се испостави дека набргу по заминувањето на Адам, Марија забележала дека и недостигаат венчаница и накит. Иако човекот се заколнал дека не ги земал овие работи, се покажало дека вистината е малку поинаква. Сепак, младиот пар не сакал да ја признае кражбата. Покрај тоа, тие беа многу агресивни кон полицајците. Полицајците немале друг избор освен да им врзат лисици и да ги однесат во полициска станица.

Подоцна дознавме дека Челзи носела украдена венчаница и венчален накит. Невестата морала да остави се во полициска станица, а дома се вратила по долна облека само со јакната на Адам – ​​ја продолжува својата приказна жената. Неколку дена по венчавката Адам се вратил на работа и направил хаос на жената која и кажала на Мери за фустанот. Тој и кажал дека ја уништила свадбата испраќајќи фотки на бившата. Жената се чувствувала виновна. Така таа ги праша луѓето на форум што мислат за целиот случај.

Повеќето од нив одлучија дека Адам е виновен за се. Еден корисник на интернет се запрашал како еден маж може на својот нов љубовник да му подари фустан од украдена поранешна сопруга.